Ocenění získaná v testech

Wireless LAN professionals – WiFi Stress Test: Cílem testu bylo vybrat ta nejlepší AP, která dnešní enterprise WLAN výrobci mají ve svém portfoliu a vystavit je zatížení na hranici jejich možností, navíc test probíhal ve velmi podobné konfiguraci blížící se reálnému nasazení, tedy školní třída s 4 MacBooky a 30 iPady, kdy test představoval přenos videa na iPadech kombinovaný s FTP přenosem na MacBoocích. Model 7982 tuto sadu testů vyhrál s velkým náskokem před konkurencí (i když byl záměrně umístěn mimo místnost kvůli jeho rádiové výhodě), nicméně hlavním cílem testu bylo zjistit, kde jsou hranice dnešních AP a proč a jak se různá, na první pohled podobná, AP chovají rozdílně. Celý test můžete opět nalézt vyhledáním slov „wifi stress test report“ v internetových vyhledávačích nebo přeložený do českého jazyka zde.

Tom´s HardwareTom's Hardware – test amerického online časopisu, kde se specialisté zaměřili na simulaci reálného provozu v Enterprise nasazení, vlajkové lodě všech hlavních světových výrobců zde byly podrobeny náporu 70 wifi klientů a silnému rušení. Výrobek Ruckus Wireless vzešel v konečném hodnocení jako vítěz a konkurenční zařízení poráží na celé čáře. Test naleznete zadáním fráze „Proč vaše wifi nestojí za nic a jak z toho ven“ do internetového vyhledávače Google nebo přeložený do českého jazyka zde.

InfoWorld – Networking Technology 2009

PC Magazine – Editors‘ choice

Syracuse University - Syracuse Universitydalší z řady významných nezávislých testů, tentokráte provedený americkou univerzitou Syracuse. V tomto klání byly testu podrobeny opět vlajkové lodi předních světových výrobců. Test probíhal v několika režimech: jeden přístupový bod a jeden klient, jeden přístupový bod a více klientů (90) v různých prostorách a 6 přístupových bodů v MESH topologii a více klientů (120) v různých prostorách. A výsledky? Ty opět jasně hovoří pro přístupové body Ruckus, napříč všemi testy si vedly nejlépe. Originální reporty z testů naleznete v českém jazyce zde.

Divergent Dynamics 2017 - V testu se utkala AP 802.11ac Wave 2 střední třídy od hlavních světových výrobců - Cisco, Meraki, Aruba, Aerohive a Ruckus. Všechna AP obsahovala MIMO 3x3:3, Cisco 1850i bylo dokonce 4x4:4. Na vybrané AP spustilo palbu v prvním testu 30 Chromebooků a 30 Maců Mini v kombinovaném útoku videa a dat. V druhém testu byly AP pod náporem 60 Chromebooků zahlcujících AP videem a 2 Macy Mini přidávaly navíc data. 

Devin Akin je ve světě WLAN pojem a kapacita. Spoluzakladatel úspěšného a uznávaného programu CWNP - nezávislého školícího a certifikačního programu pro Wi-Fi specialisty. Dlouhou dobu zastával pozici hlavního architekDivergent Dynamicsta Aerohive Networks a následně i hlavního evangelisty u AirTight (dnes Mojo Networks). 

Devin se v tomto testu ujal role rozhodčího, který ručí za správnost a objektivnost. Vlastní test se zaměřuje na chování AP pod zátěží provozu generovaného videem, což je dnes naprosto běžný jev. Test je co do charakteru podobný dnešnímu školnímu prostředí, kde pozorujeme vysokou hustotu klientu a vysoké nároky na celkovou kapacitu, která je generována právě především videoobsahem.

Celý test report v českém jazyce ke stažení zde.