O výrobci

Ruckus Wireless

Založena

2004

Sídlo

Sunnyvale, California

Business

High performance
Smart Wi-Fi podnikové systémy

Zákazníci

61000 zákazníků celosvětově

Miliony Ruckus-powered AP

Finance

Vlastníkem je od roku 2016 společnost Brocade Communications Systems, Inc.

Zaměstnanci

více než 1000+ celosvětově


Počet instalací podnikových bezdrátových sítí roste díky masovému rozšíření koncových zařízení s WiFi rozhraním. Potřebu bezdrátového připojení si uvědomují malé i velké společnosti a celé odvětví prožívá poslední dobou bouřlivý rozvoj. Vlastní rádiová technologie vychází stále z rodiny standardů IEEE 802.11. Zásadní novinkou poslední doby je norma 802.11ac, která navyšuje přenosovou rychlost až přes 1 Gbit/s s možností funkce jen na frekvenci 5 GHz.

Ruckus Wireless přináší nepřekonatelné rádiové vlastnosti i v náročných prostředích díky unikátní technologii adaptivní antény. Oproti ostatním výrobcům, kteří pouze implementují referenční design bez diferenciace a soustředí se na méně podstatné vlastnosti bezdrátového systému, systém ZoneFlex™ přináší zákazníkům fundamentální rozdíly ve výkonu. Společnost Ruckus Wireless byla založena v USA v roce 2004 za kapitálové podpory společností Motorola Ventures, T-Online Venture Fund a Sequoia Capital. Společnost se od začátku zaměřila na vývoj bezdrátových technologií, které by umožnily bezdrátově přenášet i data citlivá na zpoždění a kolísání. Prvním, a hned velmi úspěšným, produktem této značky byla bezdrátová sada MediaFlex, určená pro bezdrátový přenos videosignálu (IPTV) v rámci domácnosti či malé kanceláře. Proto, aby bylo možné využít WiFi technologii pro kvalitní přenos HD videa, bylo nutné vyvinout několik unikátních technologií, jako jsou BeamFlex™ či Smart- Cast™. Zejména systém aktivních antén navyšuje pokrytou plochu až na dvojnásobek oproti přístupovým bodům s všesměrovými anténami.

Díky ověřené funkčnosti těchto technologií bylo dalším logickým krokem rozšířit sortiment o systém bezdrátové sítě určený pro Enterprise nasazení. Systém, který umožňuje centrální správu, bezvýpadkový roaming mobilních uživatelů a dostatečný výkon pro přenos hlasových a multimediálních služeb. I zde ale Ruckus zvolil inovativní přístup, jaký nenabízí žádný jiný zavedený výrobce. Naprostá většina instalací podnikových bezdrátových sítí totiž využívá pouze několik přístupových bodů, maximálně několik desítek. Bezdrátová Enterprise řešení jsou ale navrhována tak, aby podporovala i ty největší instalace, se stovkami přístupových bodů a desítkami tisíc uživatelů. Takový systém je samozřejmě možné použít i pro malou instalaci, ale v tom případě je pro zákazníka zbytečně složitý (zpravidla vyžaduje vyškoleného pracovníka technického oddělení na „plný úvazek“) a uživatel musí v ceně řešení zaplatit i řadu služeb a technologií, které nikdy nevyužije. Systém bezdrátové sítě Ruckus ZoneFlexTM je oproti tomu optimalizován pro malé a střední instalace s několika desítkami přístupových bodů a je vhodný pro nasazení i ve společnostech, které mají minimální nebo žádné technické oddělení. Jinak řečeno, systém Ruckus ZoneFlexTM je optimálním řešením pro 95 % společností na českém trhu!

Dne 4. 4. 2016 oznámila firma Brocade svůj úmysl získat pomocí akvizice Ruckus Wireless. Nově vzniklá společnost se bude orientovat na networkingová řešení sahající od datacentrových aplikací, přes areálové enterprise sítě, nasazení u operátorů, až k univerzálnímu bezdrátovému přístupu k jakékoli síti. Obě společnosti mají dokonale komplementární produktové portfolio bez jakéhokoliv překryvu. Výsledná nabídka bude splňovat veškeré požadavky podnikových i carrier zákazníků na konvergované IP sítě. Zákazníkům bude po akvizici k dispozici silný a specializovaný networkingový vendor s velmi širokou specializací napříč současnými i budoucími potřebami síťové infrastruktury. Ať je preferována single nebo multi vendor strategie v rámci výstavby podnikové nebo operátorské sítě, Bruckus (pojďme tak pracovně spojený celek nazývat) bude mít vynikající pozici poskytnout komplexní služby.